המנצחים האמיתיים של THE VOICE

תוכנית המוסיקה "The Voice", שליוותה אותנו במהלך החורף האחרון, הביאה לתודעתנו שורה של זמרים מוכשרים מכל קצוות הארץ, אך גם הכירה לנו את האישיות, הכריזמה והמקצועיות של ארבעת המנטורים: רמי קליינשטיין, שרית חדד, שלומי שבת ואביב גפן ואולי בעצם גילינו, שהם המנצחים האמיתיים.

העונה הראשונה של התוכנית "The Voice", פורמט הולנדי שסחף 35 מדינות ברחבי העולם, עלתה לשידור בישראל בתקופה שנראיתה רוויה בתוכניות גילוי-כישרונות למיניהן. עם זאת, התוכנית זכתה להצלחה מסחררת שהסתיימה ב-41% רייטינג ברגע ההודעה על הזוכה. בגמר אמנם הוכרז על המנצחת קתלין רייטר, אך יש שיאמרו שהזוכים הגדולים דווקא היו לא אחרים מאשר המנטורים- רמי קליינשטיין, שרית חדד, אביב גפן ושלומי שבת. נראה שסיום התוכנית היווה רק ההתחלה עבור ארבעתם, ושכל אחד מהם דאג להשאר בתודעתנו מיד לאחר ניקוי הקונפטי מעל בימת הגמר.

נתחיל ברמי קליינשטיין, שבהחלט היה זקוק לחשיפה של "The Voice" כדי לחזור לחיינו בסערה. מאז 2009, לא הוציא קליינשטיין אף אלבום, מלבד אלבום ההופעה "LIVE" שיצא ב-2010 וכלל שלושה שירים חדשים בלבד. למעשה, מאז אותה שנה, לתקשורת לא היה דבר לספר על קליינשטיין למעט דיווחים רנדומאליים על הסטאטוס הרומנטי שלו עם בת-זוגו בשנים האחרונות, אלכס אילן, הצעירה ממנו ב-25 שנים. על כן, אין זה מפתיע ששבועות ספורים לאחר גמר התוכנית המצליחה בה חזר קליינשטיין לתודעה הלאומית, הוא החליט להוציא את הסינגל "רוצי קטנה" שכבש את תחנות הרדיו. הסינגל הוא כמובן רק קצה הקרחון של האלבום הממשמש ובא וסיבוב הופעות, שבהחלט קיבלו דחיפה חיובית מהקאמבק של קליינשטיין בזכות השתתפותו בתוכנית.

גם שרית חדד, מי שהיתה המנטורית של הזוכה הראשונה ב"The Voice" ישראל, בוודאות הרוויחה מההופעה בתוכנית בכלל, ומהניצחון בפרט. אמנם חדד נחשבת לזמרת מצליחה מאוד, הן בישראל והן בקרב קהילות יהודיות בתפוצות, אך "The Voice" פתחה לשרית צוהר לקהל המגוון ששומע גם את גפן, שבת וקליינשטיין. מה שיכול היה לשים אותה לראשונה תחת מחלוקת, התברר כמברג שהבריג אותה אף יותר לתוך הקונצנזוס הישראלי. שרית התמקמה במשבצת הדמות הנשית, העדינה והעממית, כך שצופים רבים מצאו את עצמם מתחברים אליה ולמה שהיא מייצגת. חדד, בניגוד לגפן שדאג לירות חצי ארס בכל תוכנית, מעולם לא העבירה ביקורת פוגענית ולא עוררה אנטגוניזם בשום צורה. ייתכן שזה בדיוק האופי שהוביל בסוף לבחירת בת טיפוחיה כזוכה הגדולה. כך או כך, שרית מתעתדת גם היא להוציא בחודש הקרוב אלבום חדש וכבר שחררה את הסינגל הראשון מתוכו, "יפה יפה", מיד לאחר סיום התוכנית.

עוד סינגל שיצא לאחרונה לרדיו שייך לשלומי שבת, גם מנטור ב"The Voice" ואושייה מוכרת בקרב הציבור הישראלי. שמו של הסינגל הוא "יש לך", ובדומה לחבריו המנטורים, גם הסינגל של שבת כובש את מצעדי הפזמונים. כמו במקרה של חדד, גם במקרה של שבת אפשר לתהות מדוע אמן כמוהו זקוק לתוכנית טלוויזיה כדי לקדם את המכירות, אבל העובדות מוכיחות שמטרה זו כנראה הייתה קיימת באג'נדה שלו. שבת הוציא אלבום חדש השנה, "אחד לנשמה / אחד למסיבה", בדיוק באותו זמן ששימש כמנטור של זמרים צעירים בתחילת דרכם במסגרת התוכנית. כמו כן, אירועים שונים במהלך העונה תרמו לחשיפתו של שבת ולאזכור שמו על גבי דפי העיתונים. דוגמה לשניים מהם היא פרישתה של יובל דיין, בת חסותו של שבת ומי שהוגדרה כהבטחה הבאה בתחום המוזיקה, והפריצה לביתו של שבת בהוד-השרון, שהתרחשה בערב הגמר. שני אירועים אלה אולי לא היו לטובתו למראית עין, אבל מי שיתעמק יזהה פה פוטנציאל פרסומי.

המרוויח האחרון מ"The Voice" הוא אביב גפן, שללא ספק עורר פרובוקציות רבות במהלך העונה והשאיר את שאר המנטורים על הרגליים. החל מהסיבוב הדרמטי על כסא המנטורים, דרך התלבושות הססגוניות שהקפיד לבחור לשידורים וכלה בהתבטאויות שלו כלפי המתמודדים וכלפי חבריו לכסא, אביב גפן בהחלט ליבה את האש של התוכנית. גפן ניגש לגמר עם מתמודדת שמעריצה אותו לא פחות משהוא מעריץ את עצמו, וככזה גם שידך לה שיר גמר זהה לזה ששר עם שרון ליפשיץ בדואט שהתנגן באותם ימים בתחנות הרדיו. "נוסטלגיה" אולי לא הביא לרז שמואלי את הגביע, אך הוא החזיר את ליפשיץ לתודעה, והזכיר שאביב גפן עדיין "נמצא על המפה". אמנם גפן לא הפסיק מעולם להופיע, אבל אין ספק שלאחרונה עולה תדירות ההופעות שלו ולא נתפלא אם נשמע על פרויקט חדש שגפן ישלוף מהשרוול.

אם תשאלו אותנו, כלל לא בטוח במי התמקדה "The Voice". האם היו אלו המתמודדים, או שמא המנטורים? אין זה מקרי שלכל מתמודד שודך דואט עם המנטור שלו בערב הגמר, כי בתמורה לפריסת החסות שלהם על זמרים חדשים, המנטורים של "The Voice" דרשו גם מעט מאור הזרקורים. למרות שארבעתם נחשבים זמרים ויוצרים מוערכים בתעשייה הישראלית, ברור כשמש שהתוכנית החזירה את כולם לשיחת היום הישראלית, ושהם בהחלט יודעים כיצד למנף זאת לטובתם.

 

פורסם ב- music

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>